Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Δεκεμβρίου 12, 2017

Bundesliga (12/12): Εποχή Στέγκερ στη Ντόρτμουντ, στήριξη στους «λύκους» Ανακοινώθηκε ο νέος τεχνικός της Μπορούσια, σήκωσε κάποιες αντιδράσεις η συγκεκριμένη επιλογή. «Σταυρόλεξο» στο Αμβούργο, πίστη για τη νίκη η Βόλφσμπουργκ, πάμε με την κάλυψη στο 2.20.

Βόλφσμπουργκ – Λειψία: Από την ημέρα που ανέλαβε ο Μάρτιν Σμιντ τα ηνία της Βόλφσμπουργκ, οι «λύκοι» δεν έχουν ήττα. Στο προηγούμενο κόντρα στο Αμβούργο (εκτός) στάθηκαν καλά στις τέσσερις γραμμές αποσπώντας ισοπαλία χωρίς σκορ (0-0) σε μια δύσκολη έδρα. Αναμέτρηση λεπτομερειών, εάν ήταν ελάχιστα πιο τυχερή θα μπορούσε να φύγει με το διπλό η φιλοξενούμενη. Δεν προλαβαίνει ο Καμάτσο (μεσοαμυντικός), νοκ άουτ και ο Μπλαστσικόφσκι (εξτρέμ), κατά τ’ άλλα πλήρης, χωρίς νέα προβλήματα. Διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, έχοντας μείνει 3 διαδοχικά ματς (Χόφενχαϊμ, Μπεσίκτας, Μάιντς) χωρίς να «γευτεί» τη χαρά της νίκης. Απορούν στη Λειψία για την αδιαφορία κάποιων παικτών, όπως του Κειτά (μέσος), ο οποίος έχει κλείσει ήδη στη Λίβερπουλ για το προσεχές καλοκαίρι. Στο προηγούμενο ήταν μπροστά στο σκορ 2-1 μέχρι το 87’ όταν και ισοφαρίστηκε από τη Μάιντς (εντός) σε 2-2 από μια στημένη μπάλα. Εκτός παραμένει ο χρήσιμος Ζάμπιτσερ (εξτρέμ), 50-50 για τον Ιλζάνκερ (μέσος). Ανέτοιμος