Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Οκτωβρίου 12, 2012

Προκριματικά Παγκοσμίου κυπέλου στο μενού.

Εικόνα
Ελλάδα-Βοσνία 12 γκολ πέτυχαν οι Βόσνιοι στα δύο πρώτα παιχνίδια τους Φωτιές βγάζει η επίθεση των Βόσνιων, που φιλοξενούνται από την Εθνική μας στο Καραϊσκάκης στο ντέρμπι κορυφής του 7ου ομίλου. Πάντα σκοράρει η ομάδα του Σάντος εντός, στο 1,85 το GG . Κλασική “ελληνική” νίκη πέτυχε  η Εθνική μας κόντρα στη Λιθουανία την προηγούμενη αγωνιστική, δεν έδωσε δικαιώματα στους αδύναμους επιθετικά Λιθουανούς και με υπομονή έψαξε για το γκολ, που ήρθε στο 55’ με τον Νίνη, ενώ 17 λεπτά αργότερα ο μέσος της Πάρμα συνδυάστηκε άψογα με τον Μήτρογλου (θυμίζοντας τις μέρες τους στην Εθνική Ελπίδων) για να πετύχει ο δεύτερος το τελικό 2-0. 2/2 για την ομάδα του Σάντος, είχε προηγηθεί το δίκαιο διπλό στον Λετονία με 1-2 έπειτα από εξαιρετικό 2ο ημίχρονο, υποδέχεται την ισόβαθμη της στην κορυφή του 7ου ομίλου Βοσνία ψάχνοντας τη νίκη που θα της δώσει προβάδισμα πρόκρισης. Αμυντικούς πονοκεφάλους έχει ο Πορτογάλος τεχνικός, αφού εκτός από τον μακροχρόνια απόντα Αβραάμ Παπαδόπουλο δεν