Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Δεκεμβρίου 9, 2011

Αρκετές επιλογές στο σημερινό κουπόνι.

Εικόνα
ΧΕΡΤΑ – ΣΑΛΚΕ *** Τη Σάλκε προβάλλουν ως φαβορί οι μπουκ, με το διπλό να προσεγγίζει το 2,50. Κοντά στο 2,75 ο άσος. *** Προϊστορία: 20-3-9. Απέναντι σε καμία άλλη ομάδα δεν έχει τόσες πολλές νίκες η Χέρτα εντός έδρας. Στα εφτά τελευταία ματς όμως ανεξαρτήτως έδρας ο απολογισμός είναι 0-1-6, με τους Βερολινέζους να έχουν σκοράρει μόνο μία φορά! *** Σε κανένα από τα έξι τελευταία ματς δεν ήταν πίσω στο σκορ η Χέρτα στο ημίχρονο, πέτυχε όμως μόνο μία νίκη σε αυτά. Στο δεύτερο ημίχρονο έχει βάλει η Σάλκε τα 22 από τα 31 γκολ της. *** Τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα έχει η Χέρτα (7), τις λιγότερες η Σάλκε (1). ΧΕΡΤΑ: Η Καϊζερσλάουτερν διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και το γεγονός ότι αφέθηκε να βγάλει 23 τελικές είναι ενδεικτικό για την εμφάνιση της Χέρτα στο «Φριτς Βάλτερ», όπου ουσιαστικά απέσπασε το βαθμό (1-1). Μπορεί να ισοφάρισε γρήγορα (14’) μετά το αυτογκόλ του Χούμπνικ (5’) και να είχε μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 στο 18’, έκτοτε ό