Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Νοεμβρίου 20, 2011

Λίγα και καλά που λένε.

Εικόνα
         ΤΣΕΛΣΙ – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ *** Την κάτω βόλτα έχει πάρει το διπλό, το οποίο βρίσκεται το πολύ στο 4,50. Ο άσος φτάνει πλέον και στο 1,91. *** Ο Τόρες κόντρα στη Λίβερπουλ. Για 2η φορά στην καριέρα του, μετά την τραγική παρουσία στην περσινή ήττα της Τσέλσι με 1-0. TIPS *** Ο Σουάρες έχει κερδίσει φέτος τρία πέναλτι, τα περισσότερα από κάθε άλλο παίκτη. *** Ο Τόρες σκοράρει κάθε 425 λεπτά για την Τσέλσι. Στη Λίβερπουλ σκόραρε κάθε 121 λεπτά. Αξιοποιεί μόλις το 10% των ευκαιριών του με τους «μπλε», 22% είχε με τους «κόκκινους». *** 28 κίτρινες έχει η Τσέλσι, τις περισσότερες στην κατηγορία. *** Η Λίβερπουλ έχει επιτρέψει μόλις 38 σουτ προς την εστία της, τα λιγότερα από κάθε άλλη ομάδα. *** Η Τσέλσι δεν έχει σκοράρει στα πέντε από τα επτά τελευταία κόντρα στη Λίβερπουλ και δεν βρήκε δίχτυα στα τρία από τα τέσσερα τελευταία ντέρμπι στο «Στάμφορντ Μπριτζ»! Μάλιστα, έχουν σημειωθεί μόλις εννιά γκολ στα οχτώ προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων στο Λονδίνο. ΤΣΕΛ