Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Οκτωβρίου 23, 2011

Ξεκινάμε σιγά σιγά με τα παιχνίδια της Κυριακής.

Αν και υπήρχαν αρκετά σημεία κυρίως στο over κινηθήκαμε κάτω του μετρίου εχθές. Σήμερα ελπίζω σε ανάκαμψη. ΜΠΕΤΙΣ – ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ ***Στο 1,75 η Μπέτις, 4,75 για τη Βαγιεκάνο. ***Προϊστορία: 8-4-2, πέρυσι και πρόπερσι στη Σεγούντα δύο άνετες νίκες της Μπέτις, 3-1 και 4-0. ***Προπονητής της Βαγιεκάνο από το 2006 έως και το 2010 ο Πέπε Μελ, την ανέβασε στη Σεγούντα το 2008. ΜΠΕΤΙΣ: Eνα ημίχρονο τα κατάφερε στο «Μπερναμπέου» βραχυκυκλώνοντας για τα καλά τη Ρεάλ, η οποία αν εξαιρέσει κανείς μερικές προσπάθειες του Ρονάλντο δεν την απείλησε παρά λίγο. Αν και εκείνη πρέπει να σημειώσουμε πως παρότι είχε μπει καλά επιθετικά, φάνηκε να επηρεάζεται από τον (σοβαρότατο όπως αποδείχθηκε στη συνέχεια) τραυματισμό του νεαρού Βαδίγιο. Στην επανάληψη όμως το σκηνικό άλλαξε από το πρώτο κιόλας λεπτό, με τον Ιγουαΐν να βάζει μπροστά τη Ρεάλ, η οποία σε 27 λεπτά είχε πάει το σκορ στο 4-1, με την μοναδική αναλαμπή των κάκιστων στην άμυνα σε αυτό το χρονικό σημείο «βερδιμπλάνκος» να προέρχεται από μια