Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Οκτωβρίου 26, 2011

Πολύ καλά τα πήγαμε εχθές.Ας ελπίσουμε σε ανάλογη συνέχεια.

ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ – ΜΑΛΑΓΑ ***2,45 στη Μάλαγα (από 2,40 που «άνοιξε»), 2,85 στη Βαγιεκάνο. ***Προϊστορία: 4-0-1, 4 στα 5  over. ***Αγαπημένο «θύμα» του Ταμούδο η Μάλαγα με 11 γκολ σε 16 ματς. ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ:  Ισορρόπησε την αρχική ορμητικότητα της Μπέτις κι αφού γλίτωσε νωρίς το 1-0 σε δύο περιπτώσεις (η μία στο 15’ απομάκρυνση αμυντικού πάνω στη γραμμή), πήρε τα ηνία, φτάνοντας αυτή δύο φορές ως το τέλος του ημιχρόνου κοντά στο γκολ, για να της το στερήσει ο κίπερ Κάστο. Διαφορετική η εικόνα στην επανάληψη, αφού ταμπουρώθηκε για να συγκρατήσει τους σαφώς πιεστικότερους Ανδαλουσιάνους κι η αλήθεια είναι πως το πέτυχε, αφού πολλές φάσεις δεν έφαγε. Είχε βέβαια την τύχη με το μέρος της όταν στο 70’ σε τρία διαδοχικά σουτ παικτών της Μπέτις από την μικρή της περιοχή η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα (προσκρούοντας μάλιστα σε ένα από αυτά και στο δοκάρι). Η κόντρα που έψαχνε βρέθηκε στο 80’, προηγήθηκε με άψογη λόμπα του Λας που πήρε ασίστ από… αντίπαλο αμυντικό κι έκτοτε περίμενε υπομονετικά και μ