Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Οκτωβρίου 12, 2011

Μόνο Βραζιλία στο σημερινό πρόγραμμα.

ΑΒΑΪ – ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ *** Πτώση στον άσο που πλέον παίζει από 2,25 έως 2,50. Μικρή μεταβολή προς τα πάνω για το διπλό από 2,50 μέχρι 2,90. *** Στον πρώτο γύρο, Ατλ. Γκοϊανιένσε – Αβαΐ 0-1. ΑΒΑΪ:  Παίζοντας με παίκτη παραπάνω για ένα ημίχρονο νίκησε πανάξια με 3-0 την Ατλέτικο Παραναένσε στο ντέρμπι των απελπισμένων και κρατά ζωντανό το όνειρο της παραμονής στην κατηγορία. Η Αβαΐ έκανε πολύ καλή εμφάνιση και πετυχαίνοντας όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη με 11 εναντίον 10 κοντρόλαρε το ματς και πήγε άνετα ως το τέλος μέσα σε πανηγυρισμούς. «Δεν σταματήσαμε ποτέ να παλεύουμε»  είπε ο προπονητής Τονίνιο Σεσίλιο που έχει στην διάθεση του όλους τους ποδοσφαιριστές του καθώς επιστρέφουν από τιμωρία ο μέσος Ρομπίνιο (19/2) με τον βασικό στράικερ Ουίλιαμ (22/10). Στα ύψη το ηθικό. O νεαρός τεχνικός γνωρίζοντας καλά τη σημασία του αγώνα, έκανε την τελευταία προπόνηση πίσω από κλειστές πόρτες και σε κλίμα μυστηρίου. Χαρακτηριστικό το ότι δεν έδωσε στη δημοσιότητα τα