Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Οκτωβρίου 1, 2011

Εκτιμήσεις για τα πρώτα παιχνίδια σε Ιταλία-Γερμανία- Αγγλία.

ΕΜΠΟΛΙ – ΠΑΝΤΟΒΑ *** Στο 2,90 μέγιστο ο άσος της Εμπολι, η Πάντοβα λίγο χαμηλότερα με ανώτατο το 2,65. ΕΜΠΟΛΙ:  Επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις σερί ήττες με το εντυπωσιακό 3-2 επί της Ρετζίνα. Τυχερή να προηγηθεί στο 7’ με 2-0, στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου δέχτηκε πίεση αλλά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με δύο γκολ διαφορά. Αμέσως στην επανάληψη (52’) ο Ταβάνο με λόμπα έκανε το 3-0, το παιχνίδι ακολούθως απέκτησε γρήγορο ρυθμό με ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στο φινάλε πήγε να βγάλει τα μάτια της, αφού στο 88’ και το 92’ η Ρετζίνα μείωσε σε 3-2 και είχε ευκαιρία αμέσως μετά, για το 3-3. Γκολ-γκολ και τα έξι ματς της Εμπολι στο πρωτάθλημα, όλα  over . Ο Αλφρέντο Αλιέτι πήρε βαθιές ανάσες με τη νίκη επί της Ρετζίνα κι εν όψει Πάντοβα περιμένει ένα ανάλογο ματς, θεαματικό και με αρκετές ευκαιρίες:  «Η Πάντοβα είναι πολύ δυνατή ομάδα αλλά πάντα επιτρέπει ευκαιρίες στον αντίπαλο, γιατί έχει επιθετική νοοτροπία. Πρέπει να είμαστε έξυπνοι και ικανοί για να εκμεταλλευτούμε τ